Strona Glowna

Free public domain sheet music from IMSLP / Petrucci Music Library
Jump to: navigation, search

Witamy w

IMSLP / Petrucci Music Library

Wolnej bibliotece druków muzycznych udostępnianych na zasadach Public Domain.
Online od 16 lutego 2006 r. · 102,595 utworów · 341,471 druków

Witamy w Petrucci Music Library! Naszym celem jest stworzenie wirtualnej biblioteki zawierającej wszystkie druki muzyczne dostępne na zasadach Public Domain, jak również zapis nutowy dzieł tych kompozytorów, którzy pragną udostępnić swoją twórczość odbiorcom z całego świata bez dodatkowych opłat.

Petrucci Music Library zachęca do wymiany poglądów i opinii na temat muzyki, zarówno w formie nowo przesyłanych utworów muzycznych jak i poprzez ich analizę. Zachęcamy do dzielenia się z innymi opiniami na temat poszczególnych utworów na stronach "dyskusji" lub też w ramach interaktywnej wymiany opinii z innymi członkami społeczności na stronach internetowych forów. Dowiedz się więcej...

News

Uczestnictwo w projekcie

IMSLP potrzebuje Twojej pomocy! Zajrzyj na stronę Portalu Uczestników by dowiedzieć się więcej na temat możliwych form udziału w projekcie IMSLP. Wszystkim nowym uczestnikom projektu zalecamy m.in. lekturę wskazówek na temat przesyłania nowych druków oraz zasad Public Domain.

Uczestnictwo w projekcie IMSLP: Możesz łatwo przyczynić się do rozwoju niniejszego serwisu (opartego na koncepcji wiki) dzieląc się swoją wiedzą z zakresu muzyki z pozostałymi jego użytkownikami. Jeśli dysponujesz zapisem nutowym jakiegoś utworu (w wersji papierowej lub cyfrowej), który spełnia wymagania Public Domain, pomyśl nad udostępnieniem go innym poprzez umieszczenie jego wersji cyfrowej na serwerach Petrucci Music Library! Możesz również pomóc przy imporcie nut dostępnych na zasadach Public Domain na innych stronach internetowych. Przeczytaj wskazówki na temat dodawania nowych druków, gdzie znajdziesz więcej informacji na ten temat.

Projekty: Celem naszych Projektów Społecznościowych jest gromadzenie kolekcji utworów muzycznych z zapomnianych lub nieużywanych archiwów, skanowanie i (lub) publikowanie druków pochodzących z prywatnych donacji oraz cały szereg innych spraw. Jednym z obecnie realizowanych projektów jest Projekt Partytur Orkiestrowych. Wśród projektów zakończonych znajdują się m.in. projekty przejęcia archiwów: bh2000 archive, Gutenberg score archive czy Bach-Gesellschaft Ausgabe.

Inne formy współpracy: Swoją pomoc IMSLP możesz okazać na wiele sposobów, nie tylko przesyłając nowe druki. Możesz pomóc utrzymywać nasze strony, zająć się ich lokalizacją (tłumaczeniem), jak również wspierając projekt IMSLP finansowo, by wymienić tylko kilka form współpracy z nami. Dodawanie nowych nut to nie jedyna forma wsparcia naszej idei!.

To jedynie krótkie podsumowanie możliwych form uczestnictwa w projekcie. Kompletny zbiór informacji na ten temat znaleźć można na Portalu Uczestników.

Prawa autorskie

Niniejszy serwis stara się zachować zgodność z przepisami prawa autorskiego obowiązującego na terenie Kanady (szczegóły w Public Domain). Jeśli na naszych stronach spotkasz się z przypadkami jego łamania, skontaktuj się z nami w sposób opisany na stronie O nas. Dziękujemy.

Polecane zasoby

Ostatnio dodane


Personal tools
Namespaces
Variants
Actions
Navigation
Browse scores
Browse recordings
Participate
Other
For iPhone & iPad

Purchase

Toolbox
In other languages
Associated with